Вiдкритий лист до мера мiста В.В. Кличка
17.12.2015 количество просмотров: 2000
Відкритий лист до мера Києва, з першими підписами тих, хто підтримує ініціативи якісного розвитку міського простору, реконструкції Київського велотреку виключно за результатами відкритого конкурсу проектів та інші вимоги. Ми просимо приєднатися і вас. Як це зробити:
1) Підписатись на підтримку звернення через форму: ТУТ
2) Розшарити звернення на своїй сторінці у Фейсбуці, та закликати вашіх друзів зробити те саме.
3) Вподобати сторінку нашої групи, де ми інформуємо вас.
______________________________________________
Київському міському голові
Кличку В.В.
Шановний пане міський голово!
Дякуємо Вам за підтримку громадського руху з порятунку Київського велотреку та за дієву участь у вирішенні його юридичних проблем. Ми раді та горді з того, що весь цей час Ви були разом із київською велоспільнотою, і ми впевнені, що так буде і надалі.
Зараз, коли майно велотреку передається до комунальної власності міста, постає питання планування його подальшої реконструкції та функціонування. З урахуванням підвищеного інтересу суспільства до долі цього історичного об’єкту, багаторічної боротьби ветеранів велоспорту та місцевих мешканців проти недобросовісних забудовників та ключової ролі громадськості в порятунку велотреку, зараз дуже гостро стоять питання ведення всіх процесів навколо відновлення велотреку лише на засадах публічності, відкритості та прозорості.
Підтримана Вами 20 серпня 2015 року концепція майбутнього розвитку велотреку як Центру велосипедної культури міста потребує подальшого розвитку, і головну роль тут, на нашу думку, повинна відігравати велоспільнота. Велотрек в попередні роки занепадав зокрема саме тому, що він залишався закритим для більшості велосипедистів, це був суто спортивний об’єкт. Цей спосіб функціонування та управління продемонстрував свою неефективність. Враховуючи вигідне місцезнаходження Київського велотреку, його унікальну історію (а це, як відомо, один із найстаріших таких об’єктів в Європі), Центр велосипедної культури Києва може стати місцем, що об’єднає професійних спортсменів та любителів з різних видів велоспорту, прихильників велосипедного транспорту, представників інших суміжних видів активності, представників молодого і старшого поколінь, сконцентрує у собі культуру нових людей і нового міста – всіх тих, для кого велосипед є частиною життя.
У нас з Вами є можливість створити унікальний об’єкт, який дійсно буде наповнений життям і зможе стати місцем старту та розвитку багатьох загальноміських проектів. Але розвиток концепції такого центру має бути послідовним, і в першу чергу орієнтованим на широке коло людей. При розробці проекту реконструкції велотреку та організації й благоустрою його території мають бути враховані різні напрямки діяльності та потреби усіх майбутніх учасників та користувачів Центру велокультури.
Нагадаємо Вам, що вищевикладені позиції (розвиток велотреку як багатофункціонального центру велосипедної культури міста, а також реконструкція велотреку на основі результатів відкритого конкурсу проектів) були підтримані на серії публічних обговорень майбутнього Київського велотреку, що проводились активістами за підтримки Департаменту містобудування та архітектури КМДА 20.01.2015, 26.02.2015, 19.03.2015, і в яких брали участь широке коло зацікавлених у долі велотреку учасників, представників влади та різних суміжних ініціатив.
Крім того, відповідно до нормативної документації щодо проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, виключно на конкурсній основі здійснюється розроблення проектів об'єктів архітектури, реалізація яких справляє істотний вплив на розвиток і формування забудови населених пунктів, об'єктів, що розміщуються в зоні охорони пам'яток історії і культури. Це безпосередньо стосується велотреку, який знаходиться в історичному ареалі міста Києва, мав істотний вплив на забудову прилеглого району і визнаний пам’яткою архітектури та історії (занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України).
Ще і досі на майданчику перед велотреком продовжує функціонувати незаконна цілодобова автостоянка. Припарковані автомобілі заважають вільному проходу та проїзду велосипедистів та відвідувачів велотреку, що негативно впливає на дійсну цінність здобутого публічного простору.
Підсумовуючи вищевикладене, ми – представники громадського руху з порятунку Київського велотреку, спортсмени, ветерани велоспорту, велоаматори, представники громадських організацій, архітектори та урбаністи, місцеві мешканці – вимагаємо:
- Розвивати велотрек як багатофункціональний соціальний Центр велосипедної культури Києва, що зможе об’єднати за інтересами якомога більше людей;
- Реконструкцію Київського велотреку проводити виключно на підставі результатів відкритого архітектурного конкурсу;
- При формуванні конкурсного завдання врахувати позиції усіх сторін, зацікавлених у розвитку велотреку;
- Ліквідувати незаконну автостоянку на території велотреку, а при майбутньому проектуванні прилеглої території використовувати частину майданчику перед велотреком виключно як автостоянку для потреб велоцентру;
- У відродженні велотреку та при створенні системи його управління керуватися принципами публічності та відкритості, виключити будь-яку кулуарність при прийнятті майбутніх рішень, узгоджувати принципово важливі питання з позицією активної велоспільноти, яка у самі складні часи власними силами захистила велотрек, а після Революції Гідності розпочала його відновлення.
Створення Центру велосипедної культури на базі Київського велотреку стане важливим кроком в перетворенні Києва на європейське велосипедне місто та в покращенні міського середовища в цілому. Дотримання відкритої процедури стане реальним прикладом змін на краще в містобудівній політиці міста та дозволить досягнути принципово вищої якості реалізації. Адже в результаті конкурс надасть можливість вибору з декількох десятків проектних рішень, а також забезпечить можливість врахувати думки усіх зацікавлених сторін на етапі формування конкурсного завдання.
Зі свого боку готові надавати допомогу і усіляку підтримку Вам та Вашим підлеглим у реалізації зазначених заходів.
З надією на розуміння та співпрацю,
Нищук Євген, громадський діяч, народний артист України, Міністр Культури України (2014 рік), завдяки якому Київському велотреку було повернуто статус памятки історії та архітектури
Харчук Сергій, депутат Київської міської ради, організатор веломарафону "Київська сотка"
Циганок Вадим, Голова Профспілки працівників фізичної культури та спорту України
Томас Пол, міжнародний експерт з фінансів, професор (США), велоаматор
Присяженко Анатолій, громадський діяч, Заслужений тренер України, Національний суддя з велоспорту, Почесний майстер спорту, багаторазовий Чемпіон України, багаторазовий Чемпіон СРСР та призер чемпіонатів СРСР, тренер на Київському велотреку протягом 20-ти років
Присяженко Євгеній, Національний суддя з велоспорту, Майстер спорту СРСР міжнародного класу з велоспорту на треку, Майстер спорту України, багаторазовий Чемпіон СРСР та призер чемпіонатів СРСР, багаторазовий переможець та призер міжнародних та всесоюзних змагань, багаторазовий Чемпіон України, багаторазовий переможець та призер традиційної велосипедної гонки "Київське кільце"
Кондель-Пермінова Наталія, голова Ради Громадських експертів Міжнародного відкритого конкурсу TerraDignitas, кандидат архітектури
Осьмак Владислава, Рада Громадських експертів Міжнародного відкритого конкурсу "Територія гідності", член Ради
Мельничук Григорій, Рада з урбаністики Києва, співзасновник
Пригунов Олександр, Майстер спорту України, призер Кубку СРСР, багаторазовий переможець та призер всесоюзних змагань на треку, ГО „Новий Київський Велотрек”
Бондаренко Ірина, Український інформаційний центр велотранспорту, координаторка
Симоненко Олександр, Міністерство молоді та спорту України, Старший тренер збірної команди України з велосипедного спорту на треку, Cрібний призер Олімпійських ігор, триразовий Чемпіон Світу, рекордсмен світу, багаторазовий переможець та призер Кубків Світу з велоспорту на треку
Підгорний Руслан, Велосипедний клуб „Мінськ”, спортивний директор, Чемпіон Світу з велоспорту, Чемпион Європы з велоспорту, Заслужений Майстер спорту на треку
Бутко Катерина, ВО "Автомайдан", член правління
Феденко Олександр, призер Олімпийских ігор, дворазовий Чемпіон світу на треку
Ніколенко Олександр, ветеран велоспорту, Майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий Чемпіон та переможець Кубку СРСР
Макаренко Анастасія , ГО "Асоціаціація велосипедистів Києва", координаторка волонтерської програми
Лінько Дмитро, Верховна Рада України, Народний депутат
Шуляр Андрій, ГО „Urban куратори”, ГО „Критий Ровер”, співзасновник, організатор щорічних аматорських змагань на Львівському велотреку "Критий ровер"
Білоскаленко Сергій, Чемпіон Світу з велоспорту
Балюк Володимир, Чемпіон Світу з велоспорту на треку
Симоненко Сергій, керівник ГО „Bike Center”, Майстер спорту України
Пастернак Василь, Віце-президент Федерації велосипедного спорту Вінницької області, Заслужений тренер України
Осадчий Віктор, Заслужений тренер України, кандидат педагогічних наук, Заслужений діяч культури, майстер велосипедного спорту, Старший тренер збірної команди України з треку протягом 25-ти років
Ніколайчук Октавіан, Заслужений тренер СРСР та України, підготував Олімпійського Чемпіона на треку Олександра Кіріченко
Голубєва Олена, Заслужений тренер України
Грішин Євгеній, Заслужений тренер України
Іванова Раіса, Заслужений тренер України
Розуменко Микола, Заслужений тренер України
Мацько Вадим, Чемпіон Європи 1994р.(Німеччина)
Абрамкін Станіслав, Архітектор
Борисов Костянтин, „Скворечник” - кафе на деревах, засновник/шеф-кухар
Борисова Марія, Ініціативна група стадіону "Старт"
Боровецька Вікторія, Фестиваль міських проектів PROмісто
Будник Ольга, Центр політичних студій та аналітики, виконавчий директор
Бурлака Олександр, НХМУ, Науковий співробітник
Власенко Єгор, CANactions School for Urban Studies
Вогник Микола, ГО „Новий Київський Велотрек”, член Ради
Гречух Олег, архітектор
Гурін Дмитро, Реанімаційний пакет реформ
Дєньга Альона, активіст проекту „Київські парки”
Денисенко Вадим, ГО „Асоціація велосипедистів Києва”, член Ради
Драженко Ольга, проект "Київські парки", спеціаліст по роботі з громадськістю
Жила Дмитро, Архітектурна студія "D&Z", директор
Закревська Ольга, Ініціатива "Подоляночка"
Зотов Влодко, "Провулок Мар'яненка", "Печерська для всіх!", комунікатор, міський планувальник
Зоц Роман, Ініціативна група стадіону "Старт"
Iщенко Лариса, Дитячi географii PinchukArtCentre, викладачка
Кайдан Тарас, Київський міський журнал "Хмарочос", співзасновник
Калюк Павло, „Подоляночка”, „Самосад”, співзасновник
Карпенко Віталій, Студія "Квартал 95", режисер монтажу
Кашевар Олександр, „Атлас”, бармен
Ковальов Сергій, atelier.intooutside, художник-архітектор
Корнилюк Сергій, Центр політичних студій та аналітики, Менеджер з організаційного розвитку
Косецький Андрій, Рада з урбаністики Києва, співкоординатор
Косміна Дана, „Пилорама”, співзасновниця
Коцюба Максим, ландшафтний архітектор
Кравченко Євгенія, „Екоцентр”, координатор волонтерів та активістів
Купрієнко Богдан, IdeaMasters, архітектор
Лорелея Ксенія, архітектор
Макаренко Олександр, Архітектор
Манукьянс Олександр, МБФ "Ізоляція", дизайнер-виконавець
Мартиненко Сергій, Globallogic, адміністратор
Мельник Володимир, ГО "Новий Київський Велотрек", член Ради
Мосенцева Тетяна, фестиваль міських проектів PRO Місто
Немченко Надія, ГО "Парк Наталка", співзасновник
Олійник Антон, BURØ, архітектор
Панченко Єгор, ГО "Новий Київський Велотрек"
Педай Олена, Kyiv Urban Fest, співзасновник
Петров Дмитро, велоактивіст, дворазовий учасник Чемпіонту Світу з кросс-кантрі марафону
Перуновська Марина, ГО "Структура"
Петрук Віктор, КМДА, Головний спеціаліст, Майстер спорту України
Пивоваренко Юрій, ВГО "Зробимо Україну Чистою", співзасновник
Попов Максим, „Перспективи”, дослідник урбаніст
Потіха Дмитро, „Неинтересный Киев”, засновник
Пустовалова Ольга, Департамент містобудування та архітектури КМДА
Романюк Ігор, ONDO, проектувальник
Салій Юлія, онлайн-журнал „Хмарочос” (ГО „Хмарочос”), засновник
Скляров Вадим, Kyiv buildings history, співавтор
Слабоус Сергій, „Екопарковка", керівник
Сторожук Олеся, ГО „Асоціація велосипедистів Києва”, медіа-координаторка
Сухомудь Галина, Дитячі географії, програмна координаторка
Суярко Микола, Адвокат, приватна практика,
Устенко Анна, DreamKyiv, головний редактор
Федоренко Дмитро, ГО "Це наш Київ", Голова правління
Фесенко Максим, Burger farm, співвласник
Фрідман Естер, ТОВ "Ейжа Дайрект Промоушн", директор
Хамандяк Ірина, Департамент містобудування та архітектури КМДА, головний спеціаліст
Хрутьба Андрій, „Друге життя”, координатор, майстер спорту
Цудікова Алла, "Місто Тварин", "Озеро Сонячне - перлина Дарниці", керівник проекту
Чернишова Олена, ГО „Асоціація велосипедистів Києва”
Чолій Ігор, Android Developer, CEO
Чорногуб Наталія, ГО "Парк Наталка", керівник
Чуйко Кирило, ChuykoArchitecture, Chief architect
Шульга Наталія, архітектор
Яковчук Ірина, ГО „Urban куратори”
Яцрес Всеволод, ТОВ "АБ Агора", керівник
_____________________________
Як підтримати:
1) Підписатись на підтримку звернення через форму: ТУТ
2) Розшарити звернення на своїй сторінці у Фейсбуці, та закликати вашіх друзів зробити те саме.
3) Вподобати сторінку нашу сторінку, де ми інформуємо вас.